Americká hypotéka

Americká hypotéka je hypoteční úvěr, který není vázán účelem, na co bude využit. Jde o neúčelový úvěr se zástavou nemovitosti. Je velmi oblíbená v Americe, odtud pochází její název.
V České republice si tento produkt můžete vyřídit od května 2004.

Tyto peníze můžete využít na nákup nemovitosti či její rekonstrukci, na koupi dovolené nebo nového auta. Minimální částka kterou si můžete půjčit je od 150 000 kč, maximální částka je 5 000 000 kč.

Americká hypotéka – výhody

Nemusíte bance oznamovat na co použijete hypotéku, většinou nesmí být použita do podnikání.
Úrokové sazby jsou mnohem vyšší než u klasické hypotéky, ale výrazně nižší oproti běžnému spotřebitelskému úvěru.

Nemovitost s americkou hypotékou můžete kdykoliv prodat. Zaplatíte však sankci ve výši okolo 1%. Splatnost americké hypotéky se pohybuje od 3 do 20 let. Doba splatnosti úvěru žadatele nesmí překročit 70 let jeho věku. Americká hypotéka lze splatit kdykoliv předčasně bez sankcí či poplatků.

U americké hypotéky si můžete půjčit až 70% hodnoty zastavené nemovitosti. Na nemovitosti nesmí váznout zástavní právo třetí osoby. Jedinou vyjímkou je zástava ve prospěch úvěru ze stavebního spoření, případně ze Státního fondu rozvoje bydlení na družstevní bytovou výstavbu. Zastavovaná nemovitost se může nacházet kdekoli na území Evropské unie. V praxi banky však požadují zástavu nemovitosti nacházející se výhradně na českém území.

Doklady, které potřebuji k vyřizení americké hypotéky

  • Příjmy za poslední 3 měsíce, podnikatelé za 6 měsíců
  • Dva doklady totožnosti
  • Výpis z katastru nemovitosti
  • Nabývací titul k nemovitosti
  • Odhad nemovitosti

O Americkou hypotéku mohou žádat až 4 žadatelé ze dvou domácností. Vyřízení trvá 1-5 dnů, v závislosti na tom, jak rychle doložíte veškeré požadované dokumenty. Nemusíte si zakládat nový bankovní účet nebo uzavírat životní pojištění. Peníze vám jsou převedeny na účet ihned po podpisu smlouvy. O splátkách máte vždy přehled, díky výpisu, který každý měsíc od banky obdržíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup