Bonita

Banky rozšiřují svou nabídků úvěrů a předhánějí se, která vám nabídne ten nejlevnější a nejvýhodnější. Pokud žádáte o půjčku v bance, je důležité projít jejími přísnými podmínkami pro schválení. U klientů se posuzuje nejen příjem, ale také bonita klienta – tedy jeho schopnost splácet své závazky.

Pokud jste se svou žádostí o půjčku uspěli a máte zájem o hypotéku s nízkou úrokovou sazbou nebo spotřebitelskou půjčku, nabízejí banky nejrůznější výhody jako jsou snížená úroková sazba, odpuštění splátek, či nízké splátky a dlouhá doba pro splácení půjčky.

Půjčka v bance, kde mám účet

Ideální je žádat o půjčku v bance, kde máte účet. Již vás tam znají a vaše bonita není posuzována tak přísně jako u jiných klientů. Obvykle není potřeba dokládat příjem a po schválení půjčky peníze obdržíte na účet ihned nebo do druhého dne. Pokud nevíte, jaké má vaše banka podmínky pro získání půjčky, můžete si je zjistit na webových stránkách banky, ve svém internetovém bankovnictví nebo návštěvou pobočky, kde s vámi poradce sepíše žádost o půjčku.

Účelový a neúčelový úvěr

Banky nabízejí účelový a neúčelový úvěr. Účelový úvěr je obvykle s nižší úrokovou sazbou a kromě dokladů o příjmu, zjišťování banky, jaká je vaše bonita, chtějí také vědět, za co peníze utratíte. Banky požadují třeba fakturu za nákup auta a peníze zašlou přímo na účet autobazaru.

Neúčelový úvěr má vyšší úrokovou sazbu, ale jednodušší podmínky pro získání a nemusíte dokládat účel naložení s finančními prostředky. Nikoho tedy nezajímá, zda jste si koupili dovolenou či nové auto.

Podmínky pro získání úvěru v bance

Pokud žádáte o půjčku v bance, musíte být starší 18 let, mít trvalý příjem a důležitá je již zmíněná bonita. Tedy nemít záznamy v registru dlužníků či dokonce exekuci. Banky už nabízejí možnost sjednání úvěru online, ale ve většině případů stejně musíte do banky jít podepsat úvěrovou smlouvu, případně vám ji přiveze kurýr k podpisu domů či do zaměstnání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup