Celková dlužná částka

Celková dlužná částka je finanční součet všech dlužných částek které má dlužník vůči věřiteli. Stručně řečeno je celková dlužná částka číslo, které mi řekne, kolik celkem dlužím bance na půjčkách a to včetně úroků a veškerých poplatků spojených s vedením a získáním půjčky. Tyto informace je banka povinna sdělit. Pokud není uvedeno RPSN, máte právo požadovat úročení půjčky dle diskontní sazby určené ČNB.

Pohyblivá hodnota

Celková dlužná částka není fixní číslo. Její výše se mění s ohledem na průběh splácení. Záleží, zda splácíme poctivě. Pokud ne, částka se navyšuje o penále, pokuty a úroky z prodlení.

Naopak pokud řádně splácíme, tak celková dlužná částka po zaplacení bude 0 kč.

Úrok

Je peněžitá odměna za půjčení peněz. Sjednaná půjčená částka – jistina musí být do určité doby vrácena se stanoveným úrokem.

Jistina

Je základní částka, která byla předmětem půjčky. Úroky tvoří příslušenství jistiny.

RPSN

je číslo, které klientovi umožní lépe vyhodnotit, jestli je pro něj úvěr výhodný nebo naopak nevýhodný. RPSN udává procentuální podíl, který zaplatí za jeden rok v souvislosti s veškerými poplatky a úroky. Základem pro výpočet je celková dlužná částka. RPSN se neuvádí u půjček do 5000 kč.

Jak se dozvím, kolik zaplatím?

Celková dlužná částka lze snadno spočítat i pomocí online kalkulačky. Stačí zadat příslušné parametry půjčky a kalkulačka vám prozradí celkovou dlužnou částku. Podle toho hned víte, zda je půjčka výhodná nebo naopak. Vyhodnocení je zdarma. Podle celkové dlužné částky si můžete určit, zda se půjčka vyplatí nebo nikoliv. Na finančním trhu naleznete širokou škálu produktů s vyšší či nižší celkovou dlužnou částkou. Tyto peníze můžete použít na cokoliv. Ne vždy se však vyplatí si půjčovat. Módním trendem je půjčovat si na vánoce či dovolenou. Týden dovolené vás tak výjde třeba na 30 000, Štědrý den s půjčkou 5000 kč vám nabídne úrok ve výši 780% apod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup