Konsolidace půjček

V případě, že máte několik úvěrů, kreditní kartu nebo leasing a kontokorent, můžete využít výhodné konsolidace půjček. Jde o sloučení více úvěrů do jediné splátky. Díky konsolidaci může ušetřít dost peněz. Sníží se vám nejen splátky, ale i úroková sazba. Vaše stávající úvěry jsou splaceny jinou bankou a vy jí platíte pouze jednu splátku. Můžete navíc získat za řádné splácení výhodnější úrokovou sazbu nebo odpuštění několika splátek. Obvykle vám banka, kde máte úvěry konsolidaci nepovolí a vy musíte s půjčkami přejít ke konkurenci.

Výběr konsolidace půjček

Která banka bude pro vás ta nejvýhodnější si můžete porovnat pomocí srovnání konsolidace půjček na internetu. Toto srovnání konsolidace je zdarma a naprosto nezávazné. Je velmi výhodné, protože nemusíte obíhat jednotlivé pobočky s nabídkami. Můžete si vybrat podle výše úroků, splátek, doby splácení nebo třeba kolik vám na konsolidaci maximálně banka půjčí. Někde vám půjčí jen 300 000, jinde třeba až 500 000 bez zajištění.

Kdy mohu konsolidaci využít?

Kdykoliv, když máte více než jeden úvěr a chcete výrazně ušetřit. Konsolidaci vám neumožní, pokud nemáte uhrazeny všechny splátky za posledních 12 měsíců. O konsolidaci si můžete požádat v bance i v nebankovním sektoru. Každý má však jiné podmínky. Všechny společnosti nabízejí ke konsolidaci navíc peníze nad rámec této konsolidace pro vlastní potřebu. Společnosti u vyšších částek mohou požadovat také zástavu nemovitosti. Někdy je lepší si spočítat, zda se vám vyplatí konsolidace nebo třeba americká hypotéka, která má velmi výhodné úrokové sazby.

Jaké potřebuji dokumenty?

K žádosti konsolidace půjček musíte mít platný doklad totožnosti + druhý doklad, potvrzení o příjmu, dokumenty k půjčkám, které chcete sloučit – smlouvu o úvěru, výpis ke kreditní kartě, výpis k účtu ke kterému se váže kontokorent, smlouvu k leasingové smlouvě, apod. Pokud jste občan cizího státu, musíte doložit povolení k trvalému nebo přechodnému pobytu a mezinárodní řidičský průkaz. Dále je potřeba doložit potvrzení o bezdlužnosti. Pokud banka potřebuje další dokumenty, sama vás vyzve k jejich doložení. Posouzení žádosti je individuální. Důležité je také vyčíslení aktuálního dluhu a povolení banky k předčasnému splacení půjček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup