Pevná úroková sazba

Spořící účet je vhodné si uzavřít, pokud chcete mít nějakou finanční rezervu pro chod domácnosti a chcete mít možnost kdykoliv si peníze vybrat. Tím se liší od termínovaných vkladů. Banky většinou tyto účty nabízejí zdarma ke stávajícímu běžnému účtu. Oproti klasickému účtu mají vyšší úrokovou sazbu. Češi, kteří si peníze ukládají na spořící účet přibývá. Jde sice o nejjednodušší formu spoření, ale nemůžete počítat se závratnými zisky. Do částek 150 000 kč se pevná úroková sazba pohybuje okolo 1%.

Který spořící účet vybrat

Má banka nejvyšší sazbu? Nemusí to znamenat, že mají nejlepší spořící účet. Některé banky nabízejí několik spořících účtů, kde je různá úroková sazba. Otázkou je, zda jste ochotní přistoupit na podmínky banky pro získání výhodného úroku. Spořící účet nevybírejte pouze podle výše úrokové sazby, ale zvažte také zda budete využívat internetové bankovnictví a kartu, zda je možnost propojit si spořící účet s běžným atd.

Garantovaná pevná úroková sazba

Jedna z hlavních nevýhod spořícího účtu je, že pevná úroková sazba spořícího účtu může být bankou změněna kdykoliv. Garantovanou úrokovou sazbu nabízí pouze dvě banky a to Expobank a Sberbank. Druhá jmenovaná se hodí spíše pro vyšší vklady. Spořitelna Wüstenrot nabízí spořící účet s podmínkami podobnými termínovanému vkladu. Čím déle na peníze nesáhnete, tím vyšší bude zhodnocení. U ročního fixu získáte až 1,2%.

Novinky ve spořících účtech

mSpoření od mBank zaznamenalo rapidní snížení úroků. Pevná úroková sazba se snížila u tohoto produktu ze zhodnocení 3% na 1,6%. V březnu bude snižovat úroky i Česká spořitelna na 0,7 %.

Expo bank, Sberbank a Zuno nechávají své úrokové sazby neměnné. Equa bank příjde v únoru s novým produktem HIT, který bude mít základní sazbu 1% a bonus 0,5% ročně. Na tento bonus dosáhne každý, kdo má na účtě příchozí platby ve výši 10 000 kč měsíčně nebo uskuteční tři platby kartou měsíčně.

V roce 2014 byl nárust spořících účtů způsoben také tím, že banky umožňují otevření účtu online.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup