Půjčky pro maminky na mateřské dovolené – na co dát pozor

Půjčky pro ženy na mateřské dovolené mohou být formou krátkodobých menších úvěrů, které poskytují nebankovní společnosti přes online úvěry nebo SMS půjčky, nebo pokud mají maminky na MD možnost ručitele či měli předešlý příjem, mohou si půjčit i víc a to také v bance.

Půjčka pro ženy na MD bez ručitele nebo spolužadatele je totiž dostupná pouze v některých případech. Poskytují ji nejčastěji nebankovky s krátkodobými úvěry, případně některé nebankovní společnosti zaměřené na menší spotřebitelské půjčky, které ale mohou požadovat buď spoludlužníka nebo ručitele, který může za maminku na mateřské dokladovat příjem. Pokud však měla žena před nástupem na mateřskou trvalý příjem, může to zkusit i v bance, kde má účet a chodil jí tam tento příjem.

Nejčastější půjčka, která je dostupná i pro matky na mateřské dovolené, je povolené přečerpání k tomuto běžnému účtu. To banka poskytne na základě předešlých obratů na účtu a výše závisí na obratu, ale obvykle to bývá dvojnásobek až trojnásobek toho, jaký příjem měsíčně na účet chodil. Pro maminky na mateřské je to výhodnější alternativa jako nebankovní půjčky na mateřské dovolené, minimálně z hlediska úročení, které ale při těchto úvěrech patří i tak mezi nejdražší z bankovních úroků.

Bankovní půjčky pro ženy na mateřské dovolené

Půjčky na mateřskou dovolenou bez ručitele nebo s ním má v nabídce několik bank ve formě možnosti přečerpání k běžnému účtu. Podle individuální situace maminky ale vždy záleží, zda úvěr schválí nebo ne. Výhodnou alternativou je již během těhotenství požádat o povolené přečerpání k běžnému účtu nebo krátce po porodu, kdy ještě na účet chodí výplata nebo příjem z práce a je tam dostatečný obrat k tomu, aby banka mohla schválit určitý úvěrový rámec.

Nebankovní půjčky pro ženy na MD

Půjčka na mateřskou dovolenou bez ručitele může mít i formu nebankovních úvěrů, které jsou nejčastěji přes SMS nebo online půjčky využitelné i pro ženy na MD. Tyto rychlé půjčky mají výhodu v jednoduchém a expresním vybavení, ale nevýhodu v omezeném finančním limitu. Alternativou k tomu mohou být spotřebitelské půjčky, kde se využívá ručitel, případně kde nebankovka přihlíží také na obraty na účtu. I v tomto případě je alternativou požádat o tento úvěr dříve.

Jelikož nebankovky si ověřují příjem buď přes zaměstnavatele, je nejlepší požádat o takový úvěr již během těhotenství a následně se dá při delší době splácení použít taková půjčka i na mateřskou a na dobu během mateřské dovolené. Na rozdíl od předešlých úvěrů nemusí být vyřízení takové rychlé a někdy je zapotřebí i ručitel nebo spolužadatel, ale je možné získat i větší částku peněz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup