Refinancování hypotéky

Končí vám fixační období na hypotéku? Chcete stále platit nízké poplatky nebo získat nižší úrokovou sazbu? Na konci fixačního období můžete svou hypotéku refinancovat.

Můžete se obrátit na jiné banky s poptávkou po výhodnějším hypotečním úvěru díky refinancování hypotéky.

Způsoby refinancování

Běžné refinancování hypotéky – k vyřízení musíte doložit všechny požadované dokumenty

Převzetí dluhu novým klientem – nový klient převezme původní dluh s původními podmínkami uvedenými ve smlouvě

Zjednodušené refinancování hyptéky – Nemusíte dokládat všechny potřebné dokumenty znovu, banka použije údaje z původní žádosti o hypotéku. Zdarma je také zpracování úvěru a odhad nemovitosti.

Jak provést refinancování

Pokud máte v plánu refinancování hypotéky, je potřeba vše začít řešit nejpozději 4 měsíce před koncem fixačního období. K refinancování je potřeba doložit množství dokumentů. V závislosti na bance musíte třeba vyřídit nový odhad nemovitosti, výpis z katastru, vyčíslení stávajícího úvěru v bance atd.

Zhruba tři měsíce před koncem můžete začít oslovovat banky s poptávkou po refinancování. Nabízenou úrokovou sazbu garantují některé banky půl roku dopředu. Můžete získanou výhodnější nabídku ukázat své bance a zeptat se na srovnatelné podmínky. Pokud vám banka vyhoví, máte vše jednodušší. Pokud ne, musíte se obrátit jinam.

Nejpozději do 1 měsíce před koncem fixace se musíte obrátit na svou banku a oznámit ji úmysl refinancovat svou hypotéku. Pro banku musíte vyplnit žádost a ostatní potřebné dokumenty, podat zástavní smlouvu do katastru nemovitostí a potvrdit vinkulaci pojištění nemovitosti od pojišťovny.

Podmínky pro refinancování

  • výše hypotéky po refinancování je do 85% hodnoty zastavené nemovitosti
  • dlužník musí mít 12 měsíců po sobě řádně uhrazené splátky
  • splatnost maximálně 30 let
  • hypotéka je vázaná účelem – úvěr byl pořízen na nákup nemovitosti

Díky refinancování získáte nový hypoteční úvěr, s lepšími podmínkami, především s výhodnější úrokovou sazbou. Můžete si prodloužit splátky, odložit několik splátek nebo část úvěru splatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup