Jak splácet on-line půjčku jako hodinky

Splácení. není velmi příjemné slovo. Chcete-li za svůj dluh zaplatit co nejméně, měli byste si osvojit několik zásad, které vás budou hnát, abyste byli dochvilní – jako hodinky.

Pokud se s něčím opozdíte, ať už je to s platbou zdravotního pojištění, dávek, nebo elektřiny, je pravděpodobné, že budete platit úroky z prodlení. Proto je v zájmu vás, i dané společnosti, abyste byli disciplinovaní. Pojďme se podívat na principy, které vás ochrání před stavem, kdy „oheň visí na střeše“ a dá se ho jen těžko uhasit.

Důkladně plánujte

Před žádostí o úvěr zvažte nejen svou současnou situaci, ale i možná rizika, která jsou spojena s vašimi financemi do budoucna. Pokud už teď předpokládáte, že za pár měsíců přijdete o práci, připravte si záložní plán. Kolik byste zvládali splácet, kdybyste opravdu přišli o zaměstnání? Analyzujte a kalkulujte, nejlépe s manželem / manželkou. V dvojici to přeci jde lépe, no a zároveň je dobré, když vaše polovička tuší, co „máte za lubem“.

Vytvořte si pravidelnou platbu nebo připomínku

Je časté, že lidé na své povinnosti jednoduše zapomenou. Práce, domácnost, děti – času je málo a povinností jako za vůz. Abyste tento vagón zbavili zátěže, plánujte si každý den, týden i měsíc. Určete si věci, které máte udělat.

Na velmi důležité události, setkání či platby si vytvořte připomínku. Samozřejmě, není novinkou vytvořit si na účtu trvalý příkaz, který za vás udělá platbu automaticky. Pokud nepreferuje tento způsob, připomínka v mobilu vás ujistí, že stále není pozdě.

Bič na měsíční utrácení

Měsíční budget by měl být alfou a omegou. Zapisujte všechny výdaje, které máte. Pouze tehdy, když budete mít přehled o příchozích a odchozích platbách, můžete splácet bez úroků. Když překročíte svůj měsíční limit, zjistěte proč. Koupili jste si něco, co jste nutně potřebovali nebo to byla hloupost? Pokud překročíte stanovenou částku, dejte si malý trest. Míru trestu nepřehánějte, měl by být pouze symbolem toho, abyste polepšili ve splácení. 🙂

Kontrolujte stav své on-line půjčky

Pokud si uzavřete půjčku moderním způsobem, a to online, máte k dispozici účet, kde najdete přehled svých půjček. Uvidíte, kdy má odejít další splátka i to, kdy má být celý dluh splacen. Mějte na paměti i tuto pomůcku – vždyť u počítače trávíte celé dny, tak proč jednou za 2 týdny nenahlížíte do svého online účtu?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup